Dlaczego warto kupić łóżka kontynentalne?

Często idąc do sklepu meblowego, mając przed sobą wizje remontu całego mieszkania, zastanawiamy się w ogóle, w jakie łóżka tak naprawdę warto zainwestować. Jakie zalety przemawiać tutaj będą za łóżkami kontynentalnymi?

1) są wytrzymałe

Za tę właściwość odpowiadają przede wszystkim wspomniane wcześniej sprężyny bonnelowe. Stanowią one integralną cześć drewnianej skrzyni na nóżkach, która podtrzymuje całą konstrukcję łóżka kontynentalnego. Są naprawdę bardzo wytrzymałe i zupełnie w zasadzie odporne na jakiekolwiek odkształcenia, niezależnie od ciężarów, jakie będą podtrzymywać.

2) są łatwe w pielęgnacji

No właśnie – to jest ich naprawdę bardzo duża zaleta. Trzeba bowiem zaznaczyć, że zasadniczo każdemu z nas zależy na tym, aby ich mieszkanie było naprawdę czyste i w pełni higieniczne. Tutaj zaś w zasadzie taką tapicerkę można naprawdę łatwo wyprać i nie ma śladu po jakichkolwiek zabrudzeniach. Z kolei zaś materac kieszonkowy sprężynowy charakteryzuje się tym, że doskonale wręcz zapewnia pełną wentylację, dzięki czemu materac jest naprawdę czysty.

3) są łatwe do zaaranżowania w wielu stylach

Generalnie takie łóżko można zaaranżować naprawdę na różną modłę. Styl tapicerki, na jaki się zdecydujemy naprawdę wiele nam już tutaj powie. Jednak można także pomyśleć o dość ogólnym i uniwersalnym łóżku kontynentalnym. Wówczas tapicerka będzie wykonana z prostego materiału utrzymanym w ładnym, dość stonowanym kolorze. Zaletą takiego łóżka będzie to, że w zasadzie będzie można wstawić go absolutnie do każdego wnętrza. Kilka poduszek, kocyk i różne drobiazgi dopasują je szybko do stylu marynistycznego, kontynentalnego czy nawet glamour.

Pamiętać tylko w takim przypadku należy, że inne dominujące meble w domu, takie jak szafy do sypialni czy stoły do jadalni również powinny być utrzymane w dość uniwersalnym stylu.

4) są wygodne i komfortowe

No właśnie – to jest naprawdę duża zaleta tych łóżek. Trzeba zdecydowanie wziąć pod uwagę, że są one naprawdę bardzo komfortowe podczas snu oraz codziennego odpoczynku. W czym przejawia się ta wygoda?

Ano przede wszystkim istotne jest tutaj szczególnie to, że wspomniane wcześniej sprężyny bonnelowe pięknie układają materac do kształtu naszego ciała. To jeszcze jednak nie wszystko, bowiem zasadniczo takie sprężyny również świetnie wpływają na ogólną wygodę materaca i rozłożenie ciężaru, jeśli np. na łóżku siada kilka osób. Istotne jest także to, że takie łóżka kontynentalne cechuje także naprawdę wysoka estetyka – a wiadomo, że wówczas na pewno lepiej się odpoczywa.